Kodėl organizacijoje svarbu fiksuoti kokybės neatitikimus?

Apie kokybę paprastai susimąstoma tik tuomet, kai pastebima tam tikrų neatitikimų. Natūralu: neigiamus dalykus visuomet yra lengviau pastebėti nei teigiamus. Dėl šios priežasties įmonės, dirbdamos savo darbą, turėtų griežtai žiūrėti į neatitikimus numatytai kokybei. Tuo ir yra pagrįstas kokybės gerinimas įmonėje: tiriami nukrypimai nuo plano ar standartų ir ieškoma, kaip juos sumažinti ar išvis pašalinti.

Kodėl svarbus nuoseklus kokybės valdymas?

Įmonės, nesirūpinančios tolygiu kokybės užtikrinimu, rizikuoja ne tik nusižengti standartams, bet ir prarasti teigiamą įvaizdį bei klientus. Žinoma, visko versle numatyti neįmanoma ir kai kurie neatitikimai neišvengiami, tačiau kai kam tikrai galima užkirsti kelią. Tam skirtas kokybės ir neatitikčių valdymas.

Neatitiktys gali susidaryti dėl įvairių priežasčių:

 • darbuotojų kaita sutrikdo įprastą procesą;
 • technologijų tobulėjimas keičia tuometines veiklas, dėl to pasikeičia užduotys, jų vykdymo būdai;
 • jei įmonėje vyrauja nedraugiška atmosfera, pasitaiko, kad klaidos verčiau nutylimos negu viešai pripažįstamos ir išsprendžiamos;
 • neatkreipiamas dėmesys į vartotojų ar klientų poreikius;
 • nėra užtikrinama reikiama procesų kontrolė.

Susidariusios kelios neatitiktys dar yra normalu, tačiau į jas nekreipiant dėmesio, ilgainiui kokybės valdymas prastėja, smukdo darbo moralę, standartus.

popieriaus gniužulas - neatitiktis

Darbo kokybės suprastėjimo pasekmės

Neatitikčių valdymas orientuotas ne tik į kuo ankstesnį suprastėjusios kokybės pastebėjimą, bet ir galimybę ją pataisyti, kol tai nepridarė daug žalos. Kelios klaidos netinkamu metu įmonėje gali būti nepastebėtos, tačiau, jeigu tai pasitaiko dar ir dar kartą:

 • mažėja darbuotojų moralė ir tai atsiliepia užduočių vykdymo kokybei, bendram komandos produktyvumui;
 • prarandamas tam tikras rinkos segmentas, gadinamas įmonės įvaizdis;
 • į rinką patenka nekokybiškas produktas ar paslauga.

Dėl šių priežasčių labai svarbus nuoseklus kokybės gerinimas įmonėje: neatitiktys turi būti pastebėtos laiku, joms turi būti kuo greičiau surasti sprendimai.

Neatitikčių sprendimas

Pirmas žingsnis siekiant pagerinti kokybės valdymą įmonėje, yra identifikuoti visus neatitikimus ir rasti geriausius jų sprendimo būdus. Skubus ir tikslingas neatitikčių fiksavimas naudingas kiekvienai įmonei, kadangi atsiranda galimybės:

 • fiksuoti neatitikimus ir spręsti juos vienoje vietoje;
 • perduoti informaciją apie neatitikimus atsakingiems asmenims per trumpą laiką;
 • užtikrinti informacijos skaidrumą, panaikinus neteisingas duomenų interpretacijas;
 • fiksuoti neatitiktis įvairiais formatais (audio, video, nuotraukos, tekstas);
 • pasiekti duomenis net keliaujant.

Naudojantis tokia sistema, išryškėja darbuotojų atsakomybės. Aiškiai žinodami, už kokių užduočių kokybę jie yra atsakingi, jie formuoja ir stipresnę komandą. Keliamas visos įmonės produktyvumas, nes kiekvienas dirbantysis tampa suinteresuotas savo skyriaus veiklos procesų tobulinimu.

Neatitikčių valdymas yra svarbi kokybės valdymo dalis. Taip galima lengviau surasti būdus, kuriuos įvykdžius, bus užtikrintas kokybės gerinimas įmonėje. Jei šios paslaugos reikia ir Jūsų įmonėje, nedvejokite – pasitarkite su ,,Sekasoft“ kompanijos ekspertais.

Paieška

If you are interested in the price or system demo, please fill out this form and we will contact you: